Hakkımızda

Tarihçe

Karayolları Genel Müdürlüğü Spor Kulübü 1991 yılında kuruldu.  Kulübümüz Sportif ve Sosyal faaliyetlerle Karayolları Genel Müdürlüğü Spor Kulübünü tanıtmak, mensupları arasında dayanışmayı artırmak, üyelerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve benzeri etkinliklerle değerlendirmek, gençlere kültürel eğitim ve spor olanağı sağlamak ve böylece ülke sporuna ve kültürüne katkıda bulunarak toplumun bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı ve daha dengeli kişilerden oluşmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

       Kuruluşundan altı ay sonra Atölye Müdürlüğü bünyesinde bulunan iki adet boş yedek parça stok ambarının voleybol salonuna dönüştürülmesiyle futbol şubesinin yanı sıra bayan voleybol şubesi de kurularak kulübümüz bu dalda da faaliyetlere başlamıştır.  

     1997 yılında Bayan Voleybol takımımızın Bölgesel Ligden İkinci Lige yükselmesi ve Ankara da bulunan 4. Bölge Müdürlüğü Spor Kulübünün futbol branşının bulunması nedeniyle kulüp yönetimi tarafından tek branşta çalışmaların daha verimli ve ekonomik olacağı düşünülerek, yalnızca bayan voleybol branşında çalışmalara devam etme kararı alınmıştır. Kulübümüzün profesyonel olan A takımı 1997 yılında bölgesel ligde şampiyon olarak ikinci lige yükseldi.  Halen bu ligde mücadelesine devam etmektedir.

    Spor Kulübümüz Küçük Kızlar,  Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar kategorilerinde gruplarında önemli başarılar kazandı. Takımlarımız sekiz defa Ankara’ da çeşitli dereceler yaparak kendi kategorilerinde Türkiye şampiyonalarına katıldı.

    Kulübümüz 2009 yılında Voleybol Okulunu kurarak, her yaş gurubundaki çocuklara da spor yapma imkânı sağlamıştır. Yeni kurulmuş olmasına rağmen Voleybol Okulumuz, deneyimli antrenörlerimiz bulunması, spor salonlarımızın fiziki durumu, merkeze yakınlığı, spor kulübümüzün başarısı v.s. nedenlerle günden güne büyümektedir.

    A Takımımızın sporcuları genellikle alt yapıdan yetişen sporculardan oluşmaktadır.  Bu gün Türkiye genelinde hemen hemen birçok takımda Karayolları Spor Kulübünden yetişen bayan voleybolcu bulunmaktadır.

    Kulübümüzün bu günlere gelmesinde başta Genel Müdürlerimiz olmak üzere, emeği geçen Merkez ve Taşra Teşkilatımızın işçi-memur tüm çalışanlarına şükranlarımızı sunarız.

VOLEYBOL OKULLARI İLETİŞİM

Voleybol Okulu İletişim Numaraları;

AKKÖPRÜ SPOR SALONU (ANKA-MALL AVM KARŞISI)

Gökhan Hayat : 0 535 666 12 37

Jenya Alparslan : 0555 081 06 77

Spor Salonu  : 0 312 303 97 22

 LOJMANLAR SPOR SALONU (A. O. Ç. KAVŞAĞI)

Facebook: karayollarivoleybol         Instagram: karayollari.voleybol         Twitter: kgm_voleybol

Voleybol Okullarımızın Amacı

 Voleybol Okullarımızın amacı, mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenciye spor yapma olanağı sağlamak ve öğrencileri takım kadrolarına hazırlamaktır. Eğitimimiz öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir. Toplu veya topsuz olarak uygulanan eğitm teknikleri ile çocuğun ileriki yaşlarda, her türlü hareketinde gerekli olan koordinasyon, denge, ritm ve algılama süratini geliştirmeyi hedeflememekteyiz.
 
    Gelişim dönemindeki öğrenciler üzerinde sporun rolü, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Öğrenciler spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etmek, paylaşmak, öz çalışma disiplinini kazanmak fırsatını bulurlar.
 
    Öğrencilerin bu çalışma ortamı içinde başarısını değerlendirirken, öğrencinin çalışmalara devamı ve katılımı, çalışma disiplini, kendini geliştirme arzusu ve grup içinde kendini ne kadar geliştirebildiği önemlidir.
 
    Voleybol Okullarına devam eden sporcuların, sosyal, fiziksel ve teknik gelişimleri sürekli olarak izlenir, 2 aylık dönemlerde yapılan testlerin sonuçlarına bağlı olarak sporcuların gelişimleri takip edilir ve velilere bilgi verilir.
 
    Voleybol Okullarında yeterli fiziksel özellikler sahip ve beklenen düzeye ulaşmış olan öğrenciler, yaşlarına uygun olarak altyapı takımlarımızda yer almaya hak kazanırlar.
 
    Voleybol okullarımızda uygulanan programlar, çocuklarımızın seviyelerine göre hazırlanmış olup, bu programlardaki öncelikli hedef, çocuğun sportif becerisini arttırmak, voleybol temel tekniklerini öğretmektir. Voleybol okulu programlarımız A Takım antrenörleri ve Alt yapı antrenörlerimiz ile birlikte hazırlanmaktadır.
 
Voleybol okullarımızda çalışma süremiz bir saat onbeş dakikadır.