Tarihçe

Karayolları Voleybol Tarihçesi

Karayolları Genel Müdürlüğü Spor Kulübü 1991 yılında kuruldu.  Kulübümüz Sportif ve Sosyal faaliyetlerle Karayolları Genel Müdürlüğü Spor Kulübünü tanıtmak, mensupları arasında dayanışmayı artırmak, üyelerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve benzeri etkinliklerle değerlendirmek, gençlere kültürel eğitim ve spor olanağı sağlamak ve böylece ülke sporuna ve kültürüne katkıda bulunarak toplumun bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı ve daha dengeli kişilerden oluşmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

Kuruluşundan altı ay sonra Atölye Müdürlüğü bünyesinde bulunan iki adet boş yedek parça stok ambarının voleybol salonuna dönüştürülmesiyle futbol şubesinin yanı sıra bayan voleybol şubesi de kurularak kulübümüz bu dalda da faaliyetlere başlamıştır.

1997 yılında Bayan Voleybol takımımızın Bölgesel Ligden İkinci Lige yükselmesi ve Ankara da bulunan 4. Bölge Müdürlüğü Spor Kulübünün futbol branşının bulunması nedeniyle kulüp yönetimi tarafından tek branşta çalışmaların daha verimli ve ekonomik olacağı düşünülerek, yalnızca bayan voleybol branşında çalışmalara devam etme kararı alınmıştır. Kulübümüzün profesyonel olan A takımı 1997 yılında bölgesel ligde şampiyon olarak ikinci lige yükseldi.  Halen bu ligde mücadelesine devam etmektedir.

Spor Kulübümüz Küçük Kızlar,  Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar kategorilerinde gruplarında önemli başarılar kazandı. Takımlarımız sekiz defa Ankara’ da çeşitli dereceler yaparak kendi kategorilerinde Türkiye şampiyonalarına katıldı.

Kulübümüz 2009 yılında Voleybol Okulunu kurarak, her yaş gurubundaki çocuklara da spor yapma imkânı sağlamıştır. Yeni kurulmuş olmasına rağmen Voleybol Okulumuz, deneyimli antrenörlerimiz bulunması, spor salonlarımızın fiziki durumu, merkeze yakınlığı, spor kulübümüzün başarısı v.s. nedenlerle günden güne büyümektedir.

A Takımımızın sporcuları genellikle alt yapıdan yetişen sporculardan oluşmaktadır.  Bu gün Türkiye genelinde hemen hemen birçok takımda Karayolları Spor Kulübünden yetişen bayan voleybolcu bulunmaktadır.

Kulübümüzün bu günlere gelmesinde başta Genel Müdürlerimiz olmak üzere, emeği geçen Merkez ve Taşra Teşkilatımızın işçi-memur tüm çalışanlarına şükranlarımızı sunarız.